מה יקרה איתי אם מחר אכנס למצב של "קומה"?

בעידן בו אנו חיים כאשר מחד, תוחלת החיים עולה ומאידך, אנו חשופים יותר להידרדרות במצבנו כמו: תאונה, מחלות זקנה (כמו: דמנציה), מוגבלות נפשית ומוגבלות שכלית העלולות לפגוע בכושר השיפוט שלנו ניתן פתרון לכל אחד מאיתנו לערוך מסמך ייפוי כוח מתמשך אשר דרכו, תהיה לנו שליטה ונוכל לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייננו בעתיד כאשר לא נוכל לטפל בעצמנו בכך.
ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם בגיר, לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו בעתיד כאשר לא יוכל לטפל בכך בעצמו.


כיום, בנושא ייפוי כוח מתמשך ותיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, אנו יכולים לבחור באופן חופשי מרצוננו, בשלב בו אנו מבינים ומסוגלים לקבל החלטות, מי יטפל בענייננו וכיצד יראו חיינו אם וכאשר מצבנו ישתנה לרעה.


עו”ד יחיאל פורת הינו אחד מתוך כ- 150 עורכי דין שהוסמכו והרשאים לעסוק בזה בארץ.
ייפוי כוח מתמשך יכול להיות לכל ענייננו האישיים (כולל רפואיים) והרכושיים או רק חלקם.
כאשר מדובר בענייננו האישיים – הדבר מתייחס לרווחתנו האישית, לצרכינו היומיומיים, למקום מגורינו, בריאותינו, ענייננו הגופניים, הנפשיים או החברתיים. ענייננו האישיים כוללים גם עניינים רפואיים, אך ניתן גם לערוך “ייפוי כוח מתמשך רפואי” שמתייחס לענייננו הרפואיים בלבד. כאשר מדובר בענייננו הרכושיים – הדבר מתייחס לטיפול בכלל נכסינו, כספינו והתחייבותנו.


ההבחנה בין ייפוי כוח מתמשך למינוי אפוטרופוס
אפוטרופוס מתמנה כאשר אדם אינו יכול לנהל את ענייניו ובעצם המינוי נשללת זכותו וחירותו של האדם לפעול בענייניו. המינוי מתבצע רק כאשר זו האפשרות היחידה להגן על אדם ולנהל את ענייניו. מינו אפוטרופוס דורש תהליך ושולל באופן חד את סמכויות האחר ונוטל ממנו את שליטתו על רכושו וגופו באופן מוחלט.
בייפוי כוח מתמשך האדם נותן הוראות לעתידו בתחומים בו הוא בוחר ובכך, נותן הרשאה לאדם לעשות ולפעול בשמו ועבורו.
למעשה, האדם שולט בענייניו גם כאשר הוא אינו במיטבו. הוא מחליט על סוג הפעולות וטיבן למהלך חייו ובדרך זו הוא מקיים את חייו על פי רצונו.


קחו את חייכם בידיכם ודאגו לעתידכם ברוח בה תחליטו.
ייפוי כוח מתמשך יכול להתבצע אך ורק אצל עו”ד שעבר הכשרה לכך.
לשאלות, הבהרות ניתן לפנות לעו”ד יחיאל פורת נייד: 052-3810002.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s